Kişisel Felsefemiz, “Hayat Bulmacasının 5 Ana Parçasının” temel taşını oluşturur. Hayatlarımızı değiştirebilen ana faktör düşünce tarzımızdır. Zihnimizde düşünceler, fikirler ve bilgiler şeklinde vücut bulan herşey kişisel felsefemizi oluşturur. Kişisel Felsefemiz ise alışkanlıklarımızı ve davranışlarımızı etkiler. Ve herşey bu noktadan başlar.
KİŞİSEL FELSEFE, BİR GEMİNİN YELKENLERİNE BENZER
Hayat şartlarının rüzgarları, hiç durmadan eserek yaşantılarımızı etkilerler.
Her birimizin hayatlarında; hayal kırıklığının, ümitsizliğin, çaresizliğin ve gönül kırıklığının rüzgarları esmiştir. Neden kendi hayat gemilerimiz ile aynı limandan demir alıp, aynı yere doğru gittiğimiz halde yolculuğumuzun sonunda farklı yerlere varıyoruz? Aynı denizde seyretmedik mi? Aynı rüzgarların etkisi altında kalmadık mı?
AYNI DENİZ, AYNI RÜZGAR. AMA NEDEN FARKLI LİMANLAR?
Her birimiz farklı limanlara sürükleyen şey, yelkenlerimizi nasıl açtığımızdır. Kişilerin birbirlerinden farklı şekilde düşünmeleri, farklı limanlara varmalarına neden olan en büyük etkendir. Bu farklı durumları oluşturan, dış şartlar değil, yelkenlerimizin durumudur.
Kitabın birinci bölümünü okumak için PDF Dosyasını ücretsiz indirebilirsiniz: 1. Bölüm indir.
Yazar hakkında